تبلیغات
اخبار خوب ایران و جهان - جی جی بوفون، لو یاشین قرن 21
دوشنبه 18 دی 1391  09:57 ق.ظ    ویرایش: - -
نوع خبر: اخبار ورزشی ،

 انتخاب بوفون به عنوان بهترین دروازه بان قرن بیست و یکم از سوی فدراسیون آمار و ارقام تاریخ فوتبال، بوفون را در کنار لو یاشین بزرگ قرار داد.

یاشین بی چون و چرا بهترین دروازه بان قرن بیستم بود. این بی چون و چرا بودن، ناشی از اجماعی است که بر روی نام یاشین به عنوان بهترین دروازه بان سده قبل وجود دارد. البته در قرن بیستم، گوردون بنکس هم فوق العاده بود ولی بنکس با تمام درخشش، هیچ گاه جایگاه معنوی یاشین را در تاریخ فوتبال کسب نکرد. .هر چند که آدم های مهمی معتقد بودند گوردون بنکس بهترین دروازه بان تاریخ فوتبال است، ولی در یاشین چیزی وجود داشت که اجماع را به سمت یاشین می برد. مثلاً در ایران مرحوم ناصر حجازی گوردون بنکس را بهترین دروازه بان تاریخ فوتبال می دانست ولی اکثر کارشناسان به یاشین را می دادند.

حالا قصه بوفون و کاسیاس هم مثل قصه یاشین و بنکس شده است. کاسیاس عالی است و فوق العاده، ولی باز انگار بوفون چیزی دارد که کاسیاس ندارد. شاید آن چیز، چالاکی بیشتر و اشتباه کمتر است. بوفون در دهه گذشته، بی تردید کم اشتباه ترین دروازه بان جهان بوده است.او با اینکه با یوونتوس به دسته دوم فوتبال ایتالیا رفت و علاوه بر این، به دلیل نزول تیم ملی ایتالیا پس از جام جهانی 2006 و نیز اسیب دیدگی خودش در جریان جام جهانی 2010، مجموعاً دو سه سالی چنانکه باید به چشم نیامد، ولی دوران اوجش، به گونه ای در خاطر کارشناسان فوتبال مانده است، که درخشش کاسیاس در سال های اخیر، که با زوم کردن فوتبالدوستان اروپا بر لالیگا و نیز موفقیت های تیم ملی اسپانیا همراه بوده است، باز نتوانسته است کاسیاس را در چشم اندازی تاریخی، بالاتر از بوفون بنشاند.

پس پربیراه نیست که بگوییم بوفون و کاسیاس لو یاشین و گوردون بنکس آغاز قرن بیست و یکم بوده اند.

www.NiceNews.IR

   


نظرات()   

اخبار خوب ایران و جهان