تبلیغات
اخبار خوب ایران و جهان - گلستان یخ می زند/ کاهش 18 درجه‌ای دما
یکشنبه 13 اسفند 1391  05:44 ب.ظ    ویرایش: - -
نوع خبر: اخبار هواشناسی ،

فارس: مدیر کل مدیریت بحران استان گلستان گفت: از روز سه‌شنبه با ورود سامانه ناپایدار به استان دمای هوا بین 12 تا 18 سانتیگراد کاهش خواهد یافت. .قاسم سمیعی ظهر امروز در گفت‎وگو با خبرنگاران استان اظهار داشت: طبق گزارش دریافتی از سازمان مدیریت بحران کشور و هواشناسی استان، نفوذ هوای سرد، افزایش ابر، بارش باران و برف به ویژه در نواحی کوهستانی از جمله نتایج احتمالی تغییرات جوی در هفته جاری است.

وی تصریح کرد: این وضعیت به همراه وزش باد نسبتا شدید و طوفانی شدن دریا سراسر استان را در بر خواهد گرفت.

هوای سرد در سراسر گلستان گسترش می‎یابد


مدیر کل مدیریت بحران استان گلستان خاطرنشان کرد: از بامداد روز چهارشنبه با برودت شدید هوا، دامنه ریزش برف از نواحی کوهستانی به سایر نقاط استان گسترش خواهد یافت.

سمیعی تصریح کرد: این سامانه ناپایدار تا روز پنج‎شنبه هفته جاری در استان فعال خواهد بود و سپس استان به تدریج، آسمانی صاف تا قسمتی ابری را تجربه خواهد کرد.

وی یادآور شد: طی این مدت به علت یخبندان، وقوع مه، اختلال در تردد جاده‎ای معابر کوهستانی استان محتمل خواهد بود.

آماده باش به تمامی دستگاه‎های عملیاتی، فرمانداری‎ها و شهرداری‎ها 

دبیر شورای هماهنگی مدیریت بحران استان گلستان با اشاره به آمادگی دستگاه‎های اجرایی برای مواجهه با حوادث احتمالی افزود: طی اخطاریه‎ای به تمامی اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران استان از جمله شهرداری‎ها و فرمانداری‎ها ابلاغ شد تا از آمادگی لازم برای مواجهه با حوادث احتمالی برخوردار باشند.

سمیعی ادامه داد: هماهنگی و تعامل مناسبی بین دستگاه‎های اجرایی و امدادی استان جریان دارد و انتظار می‎رود با وجود این تعامل، مشکلی در این شرایط حادث نشود.

وی با اشاره به رعایت نکات ایمنی توسط کشاورزان استان خاطرنشان کرد: با توجه به یخ‎بندان و سرمای شدید، احتمال آسیب به باغات مرکبات کشاورزی وجود دارد که باید اقدامات ایمنی توصیه شده از جهاد کشاورزی استان در این زمینه رعایت شود.

از سفرهای غیرضروری خودداری شود

مدیر کل مدیریت بحران استان گلستان از شهروندان گلستانی و مسافران عازم به استان خواست، با توجه به وقوع یخ‎بندان طی روزهای آینده حتی‎المقدور از سفرهای غیرضروری خودداری کنند.

این مسئول تصریح کرد: شهروندان از تردد با وسیله نقلیه فاقد لاستیک یخ‎شکن یا زنجیر چرخ در مناطق مرتفع و کوهستانی استان پرهیز کنند.

مدیرکل مدیریت بحران گلستان تاکید کرد: به منظور پیشگیری از کمبود اکسیژن و تولید گازهای مضر در روزهایی که برودت هوا زیاد است وسایل گرمایشی منازل و محل کار خود را متناسب با حجم هوای محیط و نحوه تهویه آن تنظیم کنند.

شرایط جوی آرامتر نسبت به سال گذشته

سمیعی با اشاره به شرایط آرام و مناسب جوی امسال نسبت به سال گذشته گفت: در سال گذشته بارش برف بی‌سابقه در استان اختلال‎های شدید در مبادی ورودی به استان از سمت شرق ایجاد کرده بود.

وی اذعان داشت: امسال تاکنون مشکل خاصی از سوی دستگاه‎های ذی‌ربط در زمینه راه و مبادی عبوری به این اداره کل منعکس نشده که در شرایط کنونی نیز با حضور دستگاه‎های عملیاتی در این مسیرها انتظار می‎رود مشکلی ایجاد نشود.

www.NiceNews.IR

   


نظرات()   

اخبار خوب ایران و جهان