تبلیغات
اخبار خوب ایران و جهان - مشاهده "کاراکال" در لرستان (+عکس)
یکشنبه 18 فروردین 1392  04:01 ب.ظ    ویرایش: - -
نوع خبر: اخبار داخلی ،

معاون محیط طبیعی و تنوع زیستی اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: در منطقه پاپی خرم‎آباد برای نخستین بار گونه جانوری کاراکال(گربه وحشی) توسط محیط بان منطقه مشاهده شد.

.


به گزارش ایسنا، نبی‎الله قائدرحمت اظهار کرد: این گونه جزء گونه‎های حمایت شده و در معرض نابودی بوده بطوری که در فهرست اول کنوانسیون منع تجارت بین‎المللی گونه‎های در خطر انقراض cites سایتیس قرار دارد. این گونه تا کنون در استان مشاهده نشده بود.

قائدرحمت بیان کرد: شناسایی و ثبت این گونه جانوری در منطقه حاصل زحمات محیط بانانی بوده که با عشق و علاقه به گشت و کنترل حفاظت و حراست از این عرصه می‌پردازند که نشان دهنده غنای بالای تنوع گونه‎ای در منطقه است.

وی ادامه داد: منطقه پاپی یکی از مناطق مهم زیست محیطی در کشور بوده که گونه‎های منحصر بفرد گیاهی و جانوری زیادی را در خود جای داده است.

محسن امیری، کارشناس حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان نیز گفت: کاراکال با نام علمی Felis caracalیا Caracal caracalگونه‎ای است پستاندار از راسته گوشتخواران و خانواده گربه سانان، دارای جثه‎ای بزرگتر از گربه اهلی به رنگ یکنواخت زرد شنی متمایل به قرمز و دارچینی قهوه‎ای زیر بدن روشن و خاکستری روشن تا سفید، بدون خال و دارای موهای سیاه بلندی در انتهای گوش‎های بلند و مثلثی شکل.

وی ادامه داد: کاراکال گونه‎ای است عموما شب گرد ولی در اوایل غروب و صبح زود فعالیت بیشتری دارد، معمولا منزوی و تک‎زی بوده ولی در فصل تولید مثل در زمستان جفت می‎شوند.

www.NiceNews.IR

   


نظرات()   

اخبار خوب ایران و جهان