تبلیغات
اخبار خوب ایران و جهان - واكنش مهمانپرست درباره برگزاری "پارتی‌های شبانه" دیپلمات‌های خارجی در تهران
چهارشنبه 21 فروردین 1392  08:30 ب.ظ    ویرایش: - -
نوع خبر: اخبار سیاسی ،

سخنگوی دستگاه دیپلماسی کشورمان درخصوص رفتار‌های خارج از عرف دیپلماتیك برخی از دیپلمات‌های حاضر در كشورمان مانند ترتیب دادن پارتی‌های شبانه و حضور در چنین پارتی‌هایی واكنش نشان داد.

"رامین مهمان‌پرست‌" در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، در مورد توقف هواپیمای ایرانی در فرودگاه کویت گفت: این هواپیما در فرودگاه کویت فرود آمد و چند ساعتی متوقف شد و در پی آن مقامات کویتی اظهار کردند که این پرواز مجوزهای لازم را نگرفته اما مقامات کشورمان اعلام کردند که همهٔ مجوزها گرفته شده و این موضوع در حال پیگیری است. .سخنگوی دستگاه دیپلماسی کشورمان در پاسخ به این سوال كه موضع و واكنش وزارت امور خارجه در مواجهه با رفتار‌های خارج از عرف دیپلماتیك برخی از دیپلمات‌های حاضر در كشورمان مانند ترتیب دادن پارتی‌های شبانه و حضور در چنین پارتی‌هایی اظهار داشت: هر دیپلمات در هر کشوری باید در جهت توسعه همکاری‌های فی‌مابین کشورها گام بردارد و این مبنای فعالیت دیپلمات‌هاست.

وی افزود: وظیفه ما استفاده از این زمینه برای توسعه همکاری‌هاست اما دیپلمات‌ها باید از قوانین داخلی کشورمان پیروی کنند و اقدامات خارج از عرف قوانین انجام ندهند.

مهمان‌پرست ادامه داد: در صورتی که اقدامات غیرقانونی از سوی دیپلمات‌های خارجی به وقوع بپیوندد وزارت امور خارجه واکنش جدی نشان داده و درباره نوع رفتارها تصمیم‌گیری می‌کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان دربارهٔ عبور ناو‌گروه 24 نیروی دریایی ارتش از تنگهٔ مالاکا تصریح کرد: نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران امروز به توانایی قابل توجهی دست پیدا کرده و می‌تواند با تولید ناو، ناوچه و همچنین هدایت آنها در آب‌های بین‌المللی را مورد ارزیابی قرار دهد.

مهمان پرست با بیان اینکه قبلاً نیروی دریایی جمهوری اسلامی از چنین توانایی برخوردار نبوده اظهار داشت: در حال حاضر توانایی نیروی دریایی با سرعت خوبی رو به افزایش است و نیروی دریایی برای ثبات و امنیت در منطقه فعالیت‌های خوبی دارد؛ ما از همکاری نیروی دریایی کشورمان با کشورهای منطقه استقبال می‌کنیم چرا که این همکاری‌ها را دلیل ثبات منطقه می‌دانیم.

وی با اشاره به طی مسافت طولانی توسط این ناوگروه خاطر نشان کرد: از طریق مأموریت‌ها و سفرهای این چنینی نیازهای جدید شناسایی می‌شود و پس از شناسایی آنها می‌توان در جهت برطرف کردن آن پیش رفت.

www.NiceNews.IR

   


نظرات()   

اخبار خوب ایران و جهان