تبلیغات
اخبار خوب ایران و جهان - هاشمی رفسنجانی: نیاز كشور تشكیل حزبی همچون حزب جمهوری اسلامی است
چهارشنبه 21 فروردین 1392  09:40 ب.ظ    ویرایش: - -
نوع خبر: اخبار سیاسی ،

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینكه در حال حاضر وجود احزابی همچون حزب جمهوری اسلامی لازمه عملی كردن خواست ملی در سطوح بالای نظام است گفت: باید تلاش كنیم سرمایه‌های از دست رفته كشور كه نتیجه قدرت‌طلبی و باندبازی منحرفان و زورگویان است، دوباره احیا شود. .


به گزارش مهر، آیت‌الله اكبر هاشمی رفسنجانی در دیدار جمعی از استانداران اسبق كشور، آنها را «نیروهای مخلص و دلسوز نظام و كشور» خواند.

وی با اشاره به سابقه تلاش و كوشش‌ های بی‌ وقفه آنان برای پیشرفت، آبادانی و سازندگی ایران اسلامی افزود: استفاده از توان، تجربه و دانش نخبگان و مدیران سابق كشور نیازمند سازماندهی و ایجاد ساختاری مردمی و حكومتی است تا بتوان از توانمندی‌های پراكنده سرمایه‌های انسانی كشور به نحوه مفید بهره برد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، دستجات، جمعیت‌ها و احزاب قوی و فراگیر را زمینه و بستر مناسبی برای گردهمایی و هماهنگی نخبگان و مدیران ادوار گوناگون نظام اسلامی و نیز دلسوزان و وفاداران به انقلاب اسلامی خواند.

آیت الله هاشمی رفسنجانی با ابراز تأسف از عدم تحمل احزاب اصیل، مردمی و فراگیر در كشور، افزود: در حال حاضر وجود احزابی همچون حزب جمهوری اسلامی با فراگیری كشوری، نیازی اساسی برای سازماندهی تقاضاهای بخش‌ های گوناگون جامعه و تهیه برنامه‌های كارشناسی و كارآمد و نیز عملی كردن خواست ملی در سطوح بالای نظام است.

وی در تشریح موفقیت‌های پس از جنگ و عبور كشور از بحران و خرابی به سمت توسعه و پیشرفت، عواملی چون همراهی كامل ملت با مسئولان نظام، هماهنگی و همدلی اركان مختلف كشور از صدر تا ذیل، همكاری قوای كشور برای سازندگی كشور اشاره و تأكید كرد: باید تلاش كنیم سرمایه‌های از دست رفته كشور كه نتیجه قدرت‌طلبی و باندبازی منحرفان و زورگویان است، دوباره احیا شود و این جز با صداقت، شجاعت و بازگشت از مسیر اشتباه و جبران مافات امكان‌پذیر نیست.

عضو مجلس خبرگان رهبری مردم ایران را دوستدار و وفادار به نظام و انقلاب خواند و تصریح كرد: باید خواست‌های به حق مردم كه همان آرمان‌های اصیل انقلاب و امام راحل(ره) است، مورد توجه بیشتری قرار گیرد.

آیت الله هاشمی رفسنجانی در پاسخ به درخواست‌های مكرر جمع حاضر برای حضور در انتخابات آینده ریاست جمهوری، از حسن ظن و تلاش دلسوزانه آنان برای گسترش مشاركت عمومی و تقویت پایه‌های نظام و انقلاب تشكر كرد.

وی خاطر نشان كرد: همه باید تلاش كنیم تا فردی صالح، كارآمد و دارای اندیشه و مقبولیت مردمی و قوی پا به عرصه بگذارد و بنده نیز تمام توان خود را همچون گذشته به عنوان یك مشاور برای نظام و در جهت خواست‌های مردم به كار خواهم برد.

در ابتدای این دیدار برخی استانداران اسبق دیدگاه‌های خود را پیرامون اوضاع كشور در آستانه انتخابات ریاست جمهوری در محورهای زیر بیان كردند:

- لزوم هزینه كردن توان، سرمایه و آبروی شخصیت‌های مؤثر نظام همچون هاشمی رفسنجانی برای برون‌رفت كشور از مشكلات موجود

- سرایت تضعیف انسجام ملی به نخبگان و افراد باتجربه كشور و جایگزینی فرد محوری به جای كارجمعی و سیستمی

- تضعیف احزاب و عدم تحمل كار جمعی در كشور

- قرار گرفتن در وضعیت سال پایانی دفاع مقدس پس از گذشت دو دهه از پایان جنگ تحمیلی

- غلبه بر مشكلات تنها با حضور نامزدهای قوی و ملی امكان‌پذیر است

- آینده مدیریت كشور فارغ از حاكمیت جناحی نیازمند كارآمدی و اثربخشی است

- خسارت معنوی و اخلاقی كشور بیش از سایر حوزه‌ها بوده و بیشترین ضربه را روحانیت متحمل شده است

- نیاز به عزم ملی و حركتی انقلابی برای حل مشكلات و معضلات داریم

- غربت آدمیان، محجوریت عالمان، انزوای مجربین و ایثارگران، بی‌توجهی به سازمان‌های مردم‌نهاد، فقر فرهنگی و اختلافات داخلی آفات كنونی كشور است.

www.NiceNews.IR

   


نظرات()   

اخبار خوب ایران و جهان