تبلیغات
اخبار خوب ایران و جهان - 12 و 13 مرداد مراسم تنفیذ و تحلیف حسن روحانی
سه شنبه 18 تیر 1392  12:59 ب.ظ    ویرایش: - -
نوع خبر: اخبار سیاسی ،

مهر - محمدرضا باهنر در نشستی خبری در پاسخ به این سوال که خبرهایی مبنی بر همکاری نمایندگان مجلس با دولت آینده برای تشکیل کابینه وجود دارد و گفته شده است که شما به عنوان نماینده ویژه مجلس مامور این ارتباط و تعامل هستید ، در خصوص نوع رایزنی ها و تعامل میان مجلس با رئیس جمهور منتخب در مورد تشکیل کابینه توضیح دهید، گفت: ارتباط قانونی میان دولت و مجلس از زمان تنفیض و تحلیف آغاز می شود و قبل از آن هر گونه تعاملی میان دولت و مجلس به صورت غیررسمی خواهد بود. .


 
وی با بیان اینکه  امروز تعریف روشن و دقیقی میان رابطه دولت آینده و مجلس وجود ندارد گفت: آقای نوبخت به عنوان رابط رئیس جمهور منتخب با نمایندگان مجلس انتخاب شده اند و ایشان با ادبیات مجلس آشنا هستند اما از طرف مجلس این انتصاب انجام نشده  و هیچ ماموریت ویژه ای از طرف مجلس به من واگذار نشده است.
 
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: رایزنی های غیررسمی میان دولت آینده و مجلس وجود دارد اما اگر این رابطه ها بخواهد قانونی باشد باید طبق یک فرایند ضابطه مند و از طریق فراکسیون و یا کمیسیون باید این رایزنی ها صورت پذیرد.
 
باهنرخاطرنشان کرد: رایزنی های صورت گرفته میان مجلس و رئیس جمهور منتخب آینده قبه صورت غیررسمی در حال انجام است و امیدواریم که به یک نتیجه مطلوب برسد.
 
وی همچنین در مورد زمان تنفیض و تحلیف رئیس جمهور آینده گفت:  12 مرداد ماه زمان تنفیذ رئیس جمهور منتخب است و پیش بینی می شود در 13 مرداد در صحن علنی مجلس نیز مراسم تحلیف برگزار شود.
 
دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با بیان اینکه روحانی علم الرجال خوبی دارد گفت:  روحانی خود افراد را خیلی خوب می شناسد و در دیداری که با روحانی داشتیم و در گفت و شنودهای معمولی ایشان به من گفتند افرا مورد نظر خود را پیشنهاد کنید که من نیز در جواب به روحانی گفتم  شما علم الرجال خوبی دارید و نیازی نیست که فردی را به شما معرفی کنیم.
 
وی همچنین در پاسخ به دیگر سوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه نظرتان در مورد گزارش اخیر رئیس جمهور از عملکرد  هشت ساله چیست، گفت: همان طور که مقام معظم رهبری در ابتدای سال 92 فرمودند دولت آینده باید نقاط ضعف و قوت دولت های گذشته را شناسایی و بر اساس آن عمل کند لذا دولتی که می آید باید نقاط قوت دولت گذشته را شناسایی و نقاط ضعف آن را برطرف کند.
 
باهنر افزود: دولت احمدی نژاد خدمات و تلاش خوبی را ارایه داد و توانست نظر مردم را به خود جلب کند اما قاعدتاً در کنار این تلاش ها با ضعف هایی نیز مواجه بود.
 
وی با اشاره به آمارهای ارایه شده از سوی احمدی نژاد در آخرین گزارشش به مردم گفت:  بعضاً ممکن است این گزارشات قابل نقد باشد اما در مجموع آماری که احمدی نژاد ارایه داد آمار خوبی بود به خصوص کارهای عمرانی که احمدی نژاد در طول این هشت سال انجام داد بسیار خوب و موثر بود و توانست در ساختن امور زیربنایی و توسعه عمرانی ذائقه مردم را به خود جلب کند.
 
نایب رئیس مجلس همچنین خاطرنشان کرد: البته بعضی از آمار و ارقام که احمدی نژاد ارایه داده است قابل نقد است که می توان آن را در یک فرصت مناسب و نه از روی کینه ورزی نقد و بررسی کرد اما در هر صورت گزارش خوب و قابل توجهی بود. 

www.NiceNews.IR

   


نظرات()   

اخبار خوب ایران و جهان