تبلیغات
اخبار خوب ایران و جهان - قاشق های ضد لرزش برای بیماران پارکینسونی
شنبه 2 شهریور 1392  10:40 ق.ظ    ویرایش: - -

پژوهشگران آمریکایی قاشق های هوشمندی ساخته اند که غذا خوردن را برای افراد مبتلا به پارکینسون آسان می کند.

به گزارش مهر، شرکت Lift Labs که مقر آن در سان فرانسیسکوست می گوید قاشق های جدید که Liftware نام دارند از فناوری "لغو فعال لرزش" بهره مندند که لرزش های دست کاربر را گرفته و مانع از ریزش غذا از قاشق می شود.

در حال حاضر از فناوری "لغو فعال" در گوشی های ضد نویز استفاده می شود و محققان آمریکایی از این ایده برای تثبیت حرکات بزرگ مقیاس استفاده کردند. .آنوپام پاتاک مجری این طرح گفت با شناسایی چگونگی ساخت سخت افزارهای بسیار کوچکی برای لغو لرزش های انسانی، دریافتیم این شیوه می تواند کاربرد مطلوبی برای فناوری لغو فعال باشد.

کاربر هرچه دست خود را بلرزاند، قاشق Liftware ثبات خود را حفظ می کند. در این قاشق از حسگرهایی برای تشخیص حرکت استفاده شده که تمایز بین لرزش های ناخواسته و حرکات عمدی مانند بلند کردن قاشق به سوی دهان را شناسایی می کند.

موتورهای تعبیه شده در دسته این قاشق لرزش های افقی و عمودی را از بین می برد.

این قاشق ها ماه سپتامبر برای فروش به بازار عرضه می شود.

بیماری پارکینسون یک بیماری دستگاه عصبی مرکزی در بزرگسالان مسن تر با مشخصه سفتی عضلانی پیشرونده تدریجی، لرزش و از دست رفتن مهارت های حرکتی است. این اختلال هنگامی رخ می دهد که نواحی خاصی از مغز توانایی خود در تولید دوپامین (یکی از ناقلین عصبی در مغز) را از دست می دهند.

www.NiceNews.IR

   


نظرات()   

اخبار خوب ایران و جهان