تبلیغات
اخبار خوب ایران و جهان - آمادگی ژاپن برای ساخت نیروگاه هسته ای در ایران/ توکیو برای رفع خشکسالی دریاچه ارومیه وارد عمل می شود
دوشنبه 20 آبان 1392  12:15 ب.ظ    ویرایش: دوشنبه 20 آبان 1392 12:19 ب.ظ

به گزارش ایرنا ، سخنگوی وزارت امور خارجه ژاپن بر تمایل کشورش به همکاری با جمهوری اسلامی ایران در زمینه ساخت نیروگاه های هسته ای در این کشور تاکید کرد. 
 
« کوئیچی میزوشیما » که همراه وزیر خارجه ژاپن به تهران سفر کرده است این مطلب را در نشستی خبری در هتل آزادی و در پاسخ به سوال ایرنا مطرح کرد و 
  .


افزود: به محض حل شدن موضوع هسته ای ایران و رفع نگرانی ها، حاضریم در صورت درخواست طرف های ایرانی، در زمینه ساخت نیروگاه های هسته ای به ایران کمک کنیم. 
 
میزوشیما اظهارداشت: ایران و ژاپن از روابطی سنتی و بسیار خوب برخوردار هستند و توکیو به روابط با تهران به عنوان یکی از کشورهای کلیدی منطقه اهمیت ویژه ای قائل است. 
 
این دیپلمات ژاپنی همچنین به انجام گفت و گوهایی میان ایران و ژاپن در خصوص حل مشکل دریاچه ارومیه اشاره کرد و گفت: ژاپن آماده همکاری برای رفع این مشکل زیست محیطی است و قرار شده تا در اولین گام تیمی از کارشناسان ژاپنی برای بررسی مساله به ایران سفر کنند. 
 
میزوشیما افزود: البته این طرح هنوز در مراحل اولیه است و ژاپن هنوز هیچ برنامه مشخصی و یا هیچ گونه زمان بندی مشخصی برای اقدام در این زمینه تعیین نکرده است. 
 
این مقام ژاپنی همچنین با اشاره به دیدارهای روز گذشته وزیر امور خارجه کشورش با رییس جمهوری اسلامی ایران و رییس مجلس شورای اسلامی این دیدارها را بسیار خوب و سازنده توصیف کرد. 
 
میزوشیما گفت: وزیر امور خارجه کشورش عصر امروز با همتای ایرانی خود در خصوص موضوعات دو جانبه منطقه ای و بین المللی و از جمله موضوع هسته ای ایران بحث و تبادل نظر خواهد کرد. 

www.NiceNews.IR

   


نظرات()   

اخبار خوب ایران و جهان