تبلیغات
اخبار خوب ایران و جهان - قیمت مسکن کاهش یافت؛ هزینه ساختمان‌سازی چطور؟
دوشنبه 20 آبان 1392  12:22 ب.ظ    ویرایش: - -

رئیس انجمن صنفی انبوه‌سازان مسکن خوزستان گفت: در حال حاضر بازار ساخت و ساز شهری به شدت با رکود مواجه بوده و فروش کاهش یافته است.  .


 
سیاوش ساعی‌فر در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه‌خوزستان، اظهار کرد: همچنان ما شاهد هستیم که قیمت مصالح ساختمانی و نرخ دستمزدها بالا است و این مسأله باعث بالا رفتن هزینه ساخت و ساز می‌شود. 
 
وی افزود: اگرچه ما با تعادل قیمت مسکن و پایین آمدن نرخ آن موافق هستیم اما تا زمانی که هزینه‌های ساخت و ساز و نرخ خدمات ساخت بالاست قیمت ساختمان‌سازی کاهش نمی‌یابد. 
 
ساعی‌فر تصریح‌کرد: در حال حاضر در ساختمان‌سازی هزینه‌هایی وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به هزینه‌های خدمات شهرداری‌ها، شرکت آب، برق و فاضلاب و هزینه‌های تهیه نقشه اشاره کرد. 
 
رئیس انجمن صنفی انبوه‌سازان مسکن خوزستان عنوان‌کرد: ارگان‌های متولی و دخیل در ساختمان‌سازی باید مکانیزم‌هایی به کار بگیرند تا صنعت ساختمان‌سازی رونق بگیرد. 
 
وی ضمن انتقاد از سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور، گفت: تصمیمات و قوانین این سازمان به هیچ‌وجه منافع انبوه‌سازان را دربر ندارد. سازمان نظام مهندسی باید بیشتر در زمینه شناسایی و رتبه‌بندی اعضای خود و انبوه‌سازان فعالیت کند و به هیچ‌وجه نباید در امور دیگر ساختمان‌سازی دخالت داشته باشد. 

www.NiceNews.IR

   


نظرات()   

اخبار خوب ایران و جهان