تبلیغات
اخبار خوب ایران و جهان - 10 كارت قرمز جنجالی جام جهانی
سه شنبه 1 تیر 1389  12:51 ب.ظ    ویرایش: - -
نوع خبر: اخبار ورزشی ،

گل ـ برزیل شب گذشته در دومین بازی‌اش در جام جهانی 2010 با نتیجه 1ـ3 ساحل عاج را شكست داد اما آنچه بیش از همه در این دیدار به چشم آمد اشتباهات فاحشی داور بود.  .لوئیس فابیانو كه در این دیدار بهترین بازیكن زمین بود، روی گل دوم، دوبار با دست توپ را به وضوح لمس كرد اما استفان لانوی فرانسوی و كمكش، هیچ یك روی این صحنه عكس‌العملی از خود نشان ندادند. اما این جنجالی‌ترین تصمیم داور بازی نبود.

شاهكار او زمانی رقم خورد كه روی نمایش مضحك بازیكن ساحل عاج، كاكا ستاره سر به زیر سلسائو را از زمین اخراج كرد. كارت قرمزی كه مطمئناً‌ هیچ كس آن را تأیید نخواهد كرد.

به این بهانه سایت گل نگاهی خواهد داشته به جنجالی‌ترین اخراج‌های جام جهانی.

10. پلاسیدو گالیندو(پرو ـ رومانی 1930)

كارت‌های زرد و قرمز از سال 1970 در فوتبال مورد استفاده قرار گرفت اما پیش از آن بازیكنان به دلیل خطاهای خشن‌شان مستقیماً‌ راهی رختكن می‌شدند. گالیندو با اخراج در اولین بازی‌اش در جام جهانی در مقابل رومانی، نامش را در كتاب ركوردها ثبت كرد. او اندكی پس از آغاز نیمه دوم به دلیل بازی خشن و ناجوانمردانه از بازی اخراج شد البته خشونت او موجب درگیری بازیكنان دو تیم شد به نحوی كه برای آرام كردن اوضاع پلیس مجبور به مداخله شد.

9. سرخیو باتیستا(اروگوئه ـ اسكاتلند1986)

باتیستا ركورد سریع‌ترین اخراج در تاریخ جام جهانی را به نام خود ثبت كرده است. او تنها 56 ثانیه پس از ورود به میدان در بازی مقابل اسكاتلند به دلیل خطای وحشتناكش روی گوردون استراكان با كارت قرمز «خوئل كینیو» روبرو شد.

8. پدرو مونزون(آرژانتین ـ آلمان 1990)

آرژانتینی‌ها با دریافت 10كارت قرمز در جام‌جهانی، از این نظر صاحب یك ركورد بی‌نظیر هستند. در این بین سه كارت قرمز آنها در جام جهانی 1990 به ثبت رسیده و پدرو مونزون نیز اولین بازیكنی است كه در فینال جام جهانی از زمین اخراج شده است. او به دلیل خطایی كه روی یورگن كلینزمن مرتكب شد، توسط ادرواردو كوته سال، داور مكزیكی با كارت قرمز جریمه شد. 20 دقیقه پس از آن نیز گوستاوو دزوتی به خاطر حركت خشن‌اش روی یورگن كوهلر روانه رختكن شد.

7. دیوید بكام(انگلیس ـ آرژانتین 1998)

انگلیس در آن دیدار جنجالی مقابل آرژانتین نهایتاً‌ در ضربات شكست خورد و یكی از نشریات جنجالی جزیره تیتر زد«10 شیر و یك پسربچه ابله»! دیوید بكام كه در آن زمان یك ستاره جوان در تركیب سه شیرها بود پس از خطای دیه‌گو سیمئونه، در حالی كه هنوز روی زمین افتاده بود او را با ضربه پشت پا نقش زمین كرد و داور دانماركی بازی، كیم میلتون نیلسون نیز كه در صحنه حاضر بود، بلافاصله كارت قرمزش را از جیب بیرون آورد. به دلیل دریافت كارت قرمز، بكام فصل كابوس‌واری را در جزیره سپری كرد.

6. دیه‌گو مارادونا(آرژانتین ـ برزیل 1982)

آرژانتین 0ـ3 از برزیل عقب افتاده بود و این برای دیه‌گو جوان اصلا قابل پذیرش نبود. او به قدری از این نتیجه ناراضی بود كه تنها 5 دقیقه قبل از سوت پایان بازی به دلیل ضربه‌ای كه بازیكن حریف زد، از زمین اخراج شد.

5. لورن بلان(فرانسه ـ كرواسی 1998)

یك كارت ابلهانه كه هیچ وقت مشخص نشد علت آن چه بوده است. مدافع باتجربه فرانسوی تنها به دلیل نمایشی كه اسلاون بیلیچ بازی كرد، فینال جام جهانی را از دست داد. در حالی كه كوچكترین تماسی بین این دو بازیكن صورت نگرفت، بیلیچ ناگهان خودش را روی زمین انداخت و صورتش را گرفت. به این ترتیب بلان كه در طول تورنمنت یكی از بهترین‌های تیمش بود، یكی از بزرگترین بازی‌های دوران حرفه‌ای‌اش را از دست داد.

4. آنتونیو راتین(آرژانتین ـ انگلیس 1966)

تنش بین انگلیس و آرژانتین به مدت‌ها پیش از درگیری‌های دو كشور بر سر جراید مالویناس و «دست خدا» برمی‌گردد. راتین، كاپیتان آرژانتینی‌ها به خاطر خطاهای متعدد توسط رودولف كریتلین،‌داور آلمانی بازی از زمین اخراج شد اما زمان زیادی طول كشید تا حاضر شود از زمین بیرون برود.

او سال‌ها بعد در مورد این اخراج گفت:«آن اخراج درست نبود. من فقط می‌خواستم با داور صحبت كنم اما او من را اخراج كرد.»

3. فرانك رایكارد و رودی فولر(هلند‌ ـ آلمان غربی1990)

تنها چند ثانیه عصبانیت بر روی تمام دوران حرفه‌ای این دو بازیكن سایه افكند. بازی‌های آلمان و هلند همواره با حساسیت‌های كاذب همراه بود، به همین دلیل رویارویی دو تیم در دور دوم جام جهانی، تنها دو سال پس از پیروزی هلند مقابل آلمان در یورو 88، بسیار حساس و پرتنش بود.

تنها 20 دقیقه از بازی گذشته بود كه رایكارد به دلیل خطایی كه روی فولر انجام داد یك كارت زرد دریافت كرد اما دور از چشم داور به روی حریف آب دهان پرتاب كرد. فولر به سمت داور رفت و موهایش را به او نشان داد اما داور كه حركت فولر را اعتراض تعبیر كرده بود، یك كارت زرد نیز به او نشان داد.

چند دقیقه بعد این دو بار دیگر با هم درگیر شدند كه این بار داور به هر دو كارت قرمز نشان داد. رایكارد نیز در راه رختكن یك بار دیگر فولر را به یك آب دهان میهمان كرد!

2. زین‌الدین زیدان(فرانسه ـ ایتالیا 2006)

این شاید معروف‌ترین كارت قرمز تاریخ باشد. زیدان كه فرانسه كم رمق را تا فینال پیش برده بود، تنها دقایقی پیش از پایان 120 دقیقه دیدار نفس‌گیر مقابل آتزوری، در مقابل اهانت‌های ماتراتزی از كوره در رفت و با سر به سینه او كوبید.

پس از پایان بازی تا مدت‌ها بحث بر سر علت این اتفاق در جریان بود و واكنش‌های مختلفی را از سوی افراد فوتبالی و غیرفوتبالی برانگیخت. زیدان گفت كه ماتراتزی به مادرش فحاشی كرده اما مدافع ایتالیایی این مسأله را به شدت تكذیب كرد.

1.ماریو دیوید(ایتالیا ـ شیلی1962)

این بازی در تاریخ جام جهانی به «جنگ سانتیاگو» معروف شده است. تنش‌های این بازی پیش از سوت آغاز آن شروع شد. رسانه‌های ایتالیایی با چند سرمقاله تند، میزبانی شیلی را زیر سوال بردند. زمان زیادی طول نكشید كه بازی به یك جنگ تمام عیار تبدیل شد. در دقیقه 8 بود كه جورجیو فرینی از بازی اخراج شد اما 7 دقیقه طول كشید تا او با اسكورت پلیس از بازی خارج شود. این پایان ماجراهای این دیدار نبود.

 در همان نیمه اول لئونل سانچس و ماریو دیوید با لگد به جان هم افتادند. ابتدا سانچس جلوی چشمان كمك داور دیوید را زد اما تعجب برانگیز اینكه جریمه‌ای برای او در نظر گرفته نشد. چند دقیقه بعد این دیوید بود كه با یك حركت رزمی به سبك اریك كانتونا، سانچس را نقش زمین كرد و با كارت قرمز كن آستون روبرو شد.

www.NiceNews.IR

   


نظرات()   

اخبار خوب ایران و جهان